Kortast tid kvar

2870
Allesandro Pianon, fågel "Pulcino" Vitosi, Italien, 1960 tal
Aktuellt bud15 000 SEK

2871
Royal Copenhagen "Musselmalet" ljusstakar, ett par
Aktuellt bud1 500 SEK

2872
Fickur, guld, 18K, totalvikt 90 gr
Aktuellt bud7 200 SEK

2873
Eterna, armbandsur, guld, 18K
Aktuellt bud2 700 SEK

2874
Rosenthal, stor vas, Lino Sabattini & Birgitte Doege
Aktuellt bud850 SEK

2875
Asiatisk bronsskulptur/ cloissone
Aktuellt bud550 SEK

2876
Hans-Agne Jakobsson & Ystad metall, ljusstakar, 2 par
Aktuellt bud650 SEK

2877
Gunnar Hansson, 3 fåglar, Lomma, keramik
Aktuellt bud250 SEK

2878
Golvlampa, 2 armad
Aktuellt bud650 SEK

2879
Timo Sarpaneva, ljusstakar, 3 st "Festivo" Iittala, Signerade TS
Aktuellt bud250 SEK

2880
Kjell Engman ,glas "Ballerina" Kosta Boda, signerat
Aktuellt bud350 SEK

2881
Göran Wärff, större ljuslykta "Polar" kosta Boda, signerad
Aktuellt bud400 SEK

2882
Verner Panton, taklampa, VP GLOBE, Louis Poulsen, Danmark
Aktuellt bud4 600 SEK

2883
Golvlampa, brännförgylld brons
Aktuellt bud2 900 SEK

2884
Remmare, 6 st
Aktuellt bud300 SEK

2885
Hummel/goebel, figurin "dockbad"
Aktuellt bud150 SEK

2886
Hummel/Goebel, figuriner, 3 st
Aktuellt bud200 SEK

2887
Pipställ med 6 pipor
Aktuellt bud200 SEK

2888
Hummel/Goebel, 2 större figuriner
Aktuellt bud200 SEK

2889
Remmare, 6 st
Aktuellt bud300 SEK

2890
Hummel/goebel, figuriner, 2 st
Aktuellt bud200 SEK

2891
Goebel, figuriner, 2 st
Aktuellt bud200 SEK

2892
Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, Vägglampa, modell 2572
Aktuellt bud2 300 SEK

2893
Ljusstakar, ett par, Sandbergs Nora stad, trä/mässing
Aktuellt bud150 SEK

2894
Ljusstakar, ett par, trä/mässing, Sandbergs Nora stad
Aktuellt bud100 SEK

2895
Bing & Gröndahl, väggplaketter, 5 st "Svampmotiv"
Aktuellt bud250 SEK

2896
Stormlykta, Optimus 1200, mässing
Aktuellt bud1 100 SEK

2897
Björn Sigurd Östern, halsband, silver/emalj, David Andersen, Oslo, Norge, vikt 32 gr
Aktuellt bud450 SEK

2898
Halsband, silver, vikt 26 gr
Aktuellt bud350 SEK

2899
Armband, silver, vikt 28 gr
Aktuellt bud350 SEK

2900
Halsband, silver, vikt 50 gr
Aktuellt bud450 SEK

2901
Armband, 3 st, silver, vikt 65 gr
Aktuellt bud450 SEK

2902
Parti guld, 18K, vikt 17 gr inkl stenar
Aktuellt bud9 400 SEK